Alles in perspectief

“Met -7 ligt het vertrouwen van consumenten nog net boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-8). Het vertrouwen bereikte in april 2000 de hoogste stand ooit (+27). Het dieptepunt werd bereikt in februari 2013 (-44). (Bron: NOS) Internationaal gezien is de werkloosheid in Nederland relatief laag. Alleen in Duitsland, Oostenrijk en Malta zijn er minder werklozen.” (Bron: NOS)

Cijfers moet je in perspectief lezen. Goed nieuws dat ze hier ook zo gebracht worden. Behalve met de kop boven een bericht kun je ook met de inhoud mensen sturen. Zeker in het geval van vertrouwen is het belangrijk dat lezers de werkelijke betekenis van cijfers tot zich door kunnen laten dringen.

Goed nieuws ook dat er vooral op het gebied van jeugdwerkloosheid vooruitgang is geboekt. Hoe belangrijk het ook is, dat mensen in alle leeftijdsgroepen aan de slag komen en blijven, een achterstand aan het begin is echt funest. Ouderen kunnen op basis van hun ervaring ook op een andere manier actief blijven. Jongeren moeten die ervaring eerst opbouwen.