“NBTC, het Nederlands Bureau voor Toerisme, zegt tegen de Kamer meer te willen doen om spreiding te stimuleren. Als we nu niets doen bezoeken onze toekomstige gasten dezelfde plekken op dezelfde momenten. Spreiding van onze gasten is daarom noodzakelijk zodat steden, streken en dorpen in Nederland bruisend en leefbaar blijven.”” (Bron: NOS)
“Voor internationale bezoekers zijn de afstanden in Nederland heel klein. Ze beseffen alleen vaak nog niet dat ze snel en eenvoudig andere interessante steden en regio’s kunnen bezoeken. Door Nederland als een grote stad te presenteren, maken we dit bekend en brengen we toeristen op nieuwe ideeën die hun beleving van Nederland completer en rijker maken.” (Bron: NBTC)
Prima strategie van het NBTC! Voor ons – en dan vooral de Randstedelingen – liggen Maastricht, Groningen, Middelburg en de Waddeneilanden heel ver weg. Buitenlanders begrijpen niet dat je die niet op één middag kunt bezoeken (…) Verblijven buiten de steden die ze willen bezoeken kan dus prima. Een gezamenlijke promotie is daarvoor absoluut een vereiste. Er zijn toeristen genoeg om er allemaal van te kunnen profiteren!